| Lamp Type | LED |
| Type | Cabinet Light |
| Cabinet Lighting Type | LED Illumination Unit |
| Voltage Rating | 240 V ac |
| Length | 437 mm |
| Width | 23 mm |
| Depth | 75 mm |
| Dimensions | 437 x 23 x 75 mm |
| Wattage | 11 W |
| Colour Temperature | 4000K |
| Light Colour | Neutral White |
| Model | SZ 2500.200 |
| Finish | Aluminium |
| Current Rating | 1 A |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| Standards Met | ENEC |
| Series | SZ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.