| Lamp Type | LED |
| Wattage | 21 W |
| Maximum Reach | 400mm |
| Base Type | Clamp |
| Plug Type | Type C - Europlug, Type G - British |
| Arm Type | Adjustable Arm |
| Colour | White |
| Voltage Rating | 100 → 230 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.