| Lamp Type | LED |
| Wattage | 5 W |
| Base Type | Table |
| Plug Type | Type G - British |
| Arm Type | Adjustable Arm |
| Colour | Silver, White |
| Voltage Rating | 12 V dc |
| Height | 410mm |
| Standards Met | EN55015, EN6100-6-2, EN61547 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.