| Maintained | Non Maintained |
| Length | 351 mm |
| Width | 110 mm |
| Depth | 60 mm |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 4 W |
| IP Rating | IP65 |
| Light Style | Bulkhead |
| Luminosity | 175 lm |
| Lamp Supplied | Yes |
| Series | EMLED |
| Voltage Rating | 230 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.