| Maintained | Maintained, Non Maintained |
| Length | 265 mm |
| Width | 210 mm |
| Depth | 45 mm |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 14 x 0.125 W |
| Fitting Type | Bulkhead |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Supplied | Yes |
| Series | PrimEVo |
| Duration | 3h |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.