| Maintained | Maintained, Non Maintained |
| Width | 140 (Dia.) mm |
| Depth | 55 mm |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 2 x 1.5 W |
| Fitting Type | Bulkhead |
| IP Rating | IP20 |
| Light Style | Downlight |
| Lamp Supplied | Yes |
| Duration | 3h |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.