| Length | 262 mm |
| Width | 120 mm |
| Depth | 165 mm |
| Lamp Type | Halogen |
| Wattage | 10 W |
| IP Rating | IP55 |
| Luminosity | 490 lm |
| Lamp Supplied | Yes |
| Series | Pyros |
| Duration | 4h |
| Voltage Rating | 230 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.