| Wattage | 10 W |
| Voltage | 5V |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 27 |
| Luminosity | 950 lm |
| Colour Temperature | 6350K |
| Dimensions | 9 x 8.5 x 18 cm |
| Height | 180mm |
| Width | 90 mm |
| Depth | 85 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | CL |
| PIR Included | No |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 80° |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.