| Wattage | 80 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 120 |
| Luminosity | 7200 lm |
| Colour Temperature | 6500K |
| Dimensions | 27.3 x 6 x 31 cm |
| Height | 310mm |
| Width | 273 mm |
| Depth | 60 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | JARO |
| PIR Included | No |
| Floodlight Type | Wall Mount |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 80° |
| Lamp Supplied | Yes |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.