| Wattage | 29.2 W |
| Voltage | 220 → 250 V ac |
| IP Rating | IP54 |
| Number of LEDs | 120 |
| Luminosity | 3500 lm |
| Colour Temperature | 3000 → 6500K |
| Dimensions | 12 x 24.5 x 12 cm |
| Height | 120mm |
| Width | 120 mm |
| Depth | 245 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | WFD |
| PIR Included | No |
| Floodlight Type | Wall Mount |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 120° |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.