| Wattage | 20 W |
| Voltage | 100 → 250 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 1 |
| Luminosity | 1630 lm |
| Dimensions | 165 x 180 x 110 mm |
| Height | 165mm |
| Width | 180 mm |
| Depth | 110 mm |
| Series | L CN 120 V2 |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Standards Met | 2012/19/EU |
| Lamp Supplied | Yes |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.