| Wattage | 20 W |
| Voltage | 230 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 15 |
| Luminosity | 530 lm |
| Dimensions | 180 x 126 x 87 mm |
| Life Hours | 30000h |
| Height | 126mm |
| Width | 180 mm |
| Depth | 87 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | FLF |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Standards Met | BS EN 60598, CE |
| Case Material | Die Cast Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.