| Wattage | 50 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 1 |
| Sensor | PIR |
| Luminosity | 4000 lm |
| Colour Temperature | 6000K |
| Dimensions | 242 x 232 x 49 mm |
| Life Hours | 50000h |
| Height | 242mm |
| Width | 232 mm |
| Depth | 49 mm |
| Series | Faststar m |
| PIR Included | Yes |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Standards Met | CE |
| Beam Angle | 120° |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.