| Wattage | 50 W |
| Voltage | 110 V ac |
| Incandescent Equivalent Wattage | 150W |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 192 |
| Luminosity | 6000 Lumen |
| Solar Panel | No |
| Series | LINKSTAR Linkable |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.