| Wattage | 10 W |
| Voltage | 85 → 265 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 1 |
| Luminosity | 850 → 950 lm |
| Colour Temperature | 3000 → 3200K |
| Dimensions | 114.5 x 88.5 x 86.3 mm |
| Life Hours | 50000h |
| Height | 86.3mm |
| Width | 114.5 mm |
| Depth | 88.5 mm |
| Series | GM |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 120° |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.