| Wattage | 30 W |
| Voltage | 85 → 265 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 1 |
| Luminosity | 2550 → 2850 lm |
| Colour Temperature | 3000 → 3200K |
| Dimensions | 225 x 111 x 185 mm |
| Life Hours | 50000h |
| Height | 185mm |
| Width | 225 mm |
| Depth | 111 mm |
| Series | GM |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 120° |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.