| Wattage | 150 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Luminosity | 13500 lm |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimensions | 333 x 51 x 420 mm |
| Life Hours | 30000h |
| Height | 420mm |
| Width | 333 mm |
| Depth | 51 mm |
| Series | REX Slim |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| Beam Angle | 115° |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.