| Wattage | 200 W |
| Voltage | 85 → 265 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 4 |
| Luminosity | 16000 → 18000 lm |
| Colour Temperature | 6500K |
| Dimensions | 610 x 115 x 292 mm |
| Life Hours | 50000h |
| Height | 115mm |
| Width | 610 mm |
| Depth | 292 mm |
| Solar Panel | No |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Standards Met | CE, DLC, FCC, RoHS Compliant, UL |
| Beam Angle | 120° |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.