| Wattage | 400 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP44 |
| Dimensions | 265 x 185 x 125 mm |
| Height | 265mm |
| Width | 185 mm |
| Depth | 125 mm |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | Halogen |
| Lamp Supplied | No |
| Case Material | Die Cast Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.