| Wattage | 100 W |
| Voltage | 110 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 98 |
| Luminosity | 9000 lm |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimensions | 38 x 281 x 321 mm |
| Life Hours | 30000h |
| Height | 321mm |
| Width | 281 mm |
| Series | Rex Slim 110V |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| Beam Angle | 120° |
| Case Material | Aluminium, Toughened Glass |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.