| Wattage | 120 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP44 |
| Sensor | PIR |
| Dimensions | 220 x 140 x 108 mm |
| Height | 220mm |
| Width | 140 mm |
| Depth | 108 mm |
| PIR Included | Yes |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | Halogen,LED Lamp |
| Lamp Supplied | No |
| Case Material | Zinc Alloy |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.