| Wattage | 20 W |
| Voltage | 12 → 24 V ac/dc |
| Incandescent Equivalent Wattage | 120W |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 1 |
| Luminosity | 1600 lm |
| Solar Panel | No |
| Series | AKRON |
| PIR Included | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.