| Wattage | 100 W |
| IP Rating | IP56 |
| Sensor | PIR |
| Dimensions | 150 x 110 x 150 mm |
| Height | 150mm |
| Width | 110 mm |
| Depth | 150 mm |
| Solar Panel | Yes |
| Series | Evo SMD SS9 |
| PIR Included | Yes |
| Floodlight Type | Outdoor |
| Lamp Type | LED |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.