| Wattage | 3 W |
| Voltage | 2.5 V |
| IP Rating | IP68 |
| Number of LEDs | 10 |
| Luminosity | 200 lm |
| Life Hours | 72h |
| Solar Panel | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Maximum Operating Temperature | 75°C |
| Operating Temperature Range | -25 → 75°C |
| Lamp Supplied | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Case Material | Aluminium Alloy |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.