| Type | Light Fitting |
| Zone Classification | 1, 2 |
| Temperature Classification | T4 |
| Wattage | 2 x 36 W |
| Lamp Type | Fluorescent |
| Voltage Rating | 120 to 240 V ac |
| Length | 1360 mm |
| Width | 180 mm |
| Individual Lamp Wattage | 36W |
| Number of Lamps | 2 |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Current Rating | 180 mA |
| Series | eLLK 92 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.