| Lamp Type | LED CCT3 Selectable |
| Length | 1.2 m |
| Width | 595 mm |
| Luminosity | 5500lm |
| Depth | 32 mm |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Colour Tone | Cool White, Daylight, Warm White |
| Colour Temperature | 4000K,5000K,6000K |
| Wattage | 50 W |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| IP Rating | IP20 |
| Standards Met | BS EN 60598, BS EN 12464 |
| UK Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.