| Lamp Type | LED |
| Length | 600 mm |
| Width | 600 mm |
| Luminosity | 3200 lm |
| Depth | 10 mm |
| Lamp Shape | Squared |
| Colour Tone | Neutral White |
| Colour Temperature | 3000K |
| Wattage | 38 W |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP40 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.