| Lamp Type | LED |
| Light Style | Flexible Arm |
| Voltage Rating | 100 → 240 V ac |
| Wattage | 3 W |
| Arm Length | 520mm |
| Arm Type | Flexible Neck |
| IP Rating | IP20 |
| Maximum Reach | 520mm |
| Mains Plug Type | Type G - British BS1363 |
| Integral transformer | Yes |
| Cable Length | 1.8m |
| EU Energy Efficiency Rating | A+ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.