| Lamp Type | LED |
| Light Style | Flexible Arm |
| Voltage Rating | 24 V |
| Wattage | 3 W |
| Arm Length | 700mm |
| Arm Type | Flexible |
| IP Rating | IP20 |
| Maximum Reach | 500mm |
| Cable Length | 2m |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| UK Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.