| Lamp Type | LED |
| Light Style | Linear Fixed |
| Voltage Rating | 24 V |
| Wattage | 7.2 W |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Reach | 336mm |
| Integral transformer | Yes |
| Model | SLIM LED |
| EU Energy Efficiency Rating | A+ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.