| Lamp Type | Halogen, LED |
| Type | Adjustable Wall Light |
| Lamp Base | GU10 |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Depth | 162 mm |
| Dimensions | 60 x 162 mm |
| Diameter | 60mm |
| Wattage | 35 W |
| Finish | Copper |
| Series | WALL |
| Standards Met | BS EN 60598, CE |
| Diffuser Finish | Clear |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.