| Lamp Type | Fluorescent |
| Type | Downlight |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Depth | 61 mm |
| Dimensions | 215 x 61 mm |
| Diameter | 215mm |
| Wattage | 25 W |
| Colour Temperature | 3000K |
| Cut-out Size | 150 mm, 200mm |
| Light Colour | Warm White |
| Current Rating | 7 (Inrush) A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.