| Lamp Type | Fluorescent |
| Type | Downlight |
| Voltage Rating | 240 V |
| Depth | 23 mm |
| Dimensions | 225 x 23 mm |
| Diameter | 225mm |
| Wattage | 22 W |
| Colour Temperature | 3000K |
| Cut-out Size | 205mm |
| Model | Ledvance Downlight |
| Light Colour | Warm White |
| Finish | White |
| Lamp Supplied | Yes |
| Current Rating | 360 (Output) mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.