| Type | Floodlight |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 3000 lm |
| Wattage | 30 W |
| Voltage Rating | 7.4 V |
| Rechargeable | Yes |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Aluminium |
| Height | 210mm |
| Length | 56 mm |
| Width | 138 mm |
| Lamp Size | 5.5 x 13.8 x 21 cm |
| Series | RUFUS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.