| Type | Work Lamp |
| Lamp Type | LED Work Light |
| Luminosity | 3150 lm |
| Wattage | 27 W |
| Voltage Rating | 18 V |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Supplied | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.