| Type | Work Lamp |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 1140 + 2160 lm |
| Wattage | 20 W |
| Voltage Rating | 18 V |
| Rechargeable | Yes |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP54 |
| Case Material | Plastic |
| Height | 195mm |
| Length | 214 mm |
| Width | 225 mm |
| Lamp Size | 21.4 x 22.5 x 19.5 cm |
| Series | Multi Battery |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.