| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 500 lm, 1000 lm |
| Wattage | 10 W |
| Voltage Rating | 7.4 V |
| Rechargeable | Yes |
| Case Material | ABS |
| Height | 194mm |
| Length | 64 mm |
| Width | 230 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
| Series | GALAXY 1000 |
| Current Rating | 1.8 Ah |
| Range | 10 m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.