| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 1000 lm, 2000 lm |
| Wattage | 20 W |
| Plug Type | Type G - British |
| Case Material | ABS |
| Height | 194mm |
| Width | 230 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
| Current Rating | 4.8 A |
| Range | 20 m |
| Floodlight Type | Portable |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.