| Type | Portable Remote Area |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 4000 lm |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Case Material | Plastic |
| Height | 210mm |
| Width | 146.1 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
| Series | 9490 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.