| Type | Industrial Site Light |
| Lamp Type | LED |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | USB |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Aluminium |
| Height | 170mm |
| Length | 125 mm |
| Width | 43 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.