| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 800 lm |
| Wattage | 8 W |
| Rechargeable | Yes |
| Diameter | 39.6 mm to 36mm |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Aluminium |
| Height | 147mm |
| Length | 147 mm |
| Lamp Size | T8 |
| Lamp Supplied | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.