| Type | Tripod |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 900 lm |
| Wattage | 10 W |
| Voltage Rating | 110 V |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Aluminium |
| Height | 1740mm |
| Length | 600 mm |
| Width | 840 mm |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.