| Type | Tripod |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 20 W |
| Voltage Rating | 110 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Polycarbonate |
| Height | 610mm |
| Length | 1.5 m |
| Lamp Supplied | Yes |
| Current Rating | 85 mA |
| EU Energy Efficiency Rating | E |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.