| Type | Folding Worklight |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 2000 lm |
| Wattage | 20 W |
| Voltage Rating | 18 V |
| Rechargeable | Yes |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP44 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.