| Type | Portable Task Light |
| Lamp Type | LED |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IPX5 |
| Case Material | Aluminium |
| Height | 48mm |
| Length | 268 mm |
| Width | 102 mm |
| Series | SLR |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.