| Supported Lamp Type | Halogen |
| Mount Type | Screw |
| Material | Steatite |
| Fixing Method | Screw |
| Number of Pins | 2 |
| Length | 9 mm |
| Width | 17 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Voltage Rating | 24 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.