| Wattage | 18 W, 24 W, 30 W, 36 W, 39 W |
| Supported Lamp Shape | T5, T8, TC-L |
| Supported Lamp Type | Fluorescent |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Dimmable | No |
| Length | 230 mm |
| Width | 40 mm |
| Height | 28mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| EU Energy Efficiency Rating | A2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.