| Wattage | 42 W |
| Supported Lamp Shape | CFL |
| Supported Lamp Type | Compact Fluorescent |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Dimmable | No |
| Length | 103 mm |
| Width | 67 mm |
| Height | 31mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | QUICKTRONIC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.