| Controller Type | Detector |
| Sensor Type | Cadmium Sulfide |
| Voltage Rating | 220 to 270 V |
| Mount Type | Remote |
| Length | 57 mm |
| Width | 31 mm |
| Height | 25mm |
| Wattage | 600 mW |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.