| Controller Type | Detector |
| Sensor Type | Cadmium Sulfide |
| Voltage Rating | 230 V |
| Mount Type | Wall |
| Range | Adjustable |
| Time Delay | 10 s to 40 s |
| Length | 95 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 51.5mm |
| Wattage | 250 mW |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.